החברה היחידה בישראל המאפשרת ניסיון אמיתי על כסא. בלי כאבי ראש ובלי אותיות קטנות: ההחזרה עם שליח שלנו ובחינם.        4 שנות אחריות מורחבת | Sihoo Official Warranty.          משלוח חינם מאילת עד החרמון לא יאוחר מ 5 ימי עסקים!
         החברה היחידה בישראל המאפשרת ניסיון אמיתי על כסא. בלי כאבי ראש ובלי אותיות קטנות: ההחזרה עם שליח שלנו ובחינם.        4 שנות אחריות מורחבת | Sihoo Official Warranty.          משלוח חינם מאילת עד החרמון לא יאוחר מ 5 ימי עסקים!
         החברה היחידה בישראל המאפשרת ניסיון אמיתי על כסא. בלי כאבי ראש ובלי אותיות קטנות: ההחזרה עם שליח שלנו ובחינם.        4 שנות אחריות מורחבת | Sihoo Official Warranty.          משלוח חינם מאילת עד החרמון לא יאוחר מ 5 ימי עסקים!
         החברה היחידה בישראל המאפשרת ניסיון אמיתי על כסא. בלי כאבי ראש ובלי אותיות קטנות: ההחזרה עם שליח שלנו ובחינם.        4 שנות אחריות מורחבת | Sihoo Official Warranty.          משלוח חינם מאילת עד החרמון לא יאוחר מ 5 ימי עסקים!
         החברה היחידה בישראל המאפשרת ניסיון אמיתי על כסא. בלי כאבי ראש ובלי אותיות קטנות: ההחזרה עם שליח שלנו ובחינם.        4 שנות אחריות מורחבת | Sihoo Official Warranty.          משלוח חינם מאילת עד החרמון לא יאוחר מ 5 ימי עסקים!

כסאות עבודה אורטופדיים – כל היתרונות בנושא

  • גט קומפי
  • /
  • כסאות עבודה אורטופדיים – כל היתרונות בנושא

לא מעט אנשים יושבים שעות רבות מול המחשב או מול שולחן עבודה במהלך יום העבודה שלהם – ככלל, עדיף שהישיבה תהיה על כסאות עבודה אורטופדיים.

כמו כן, ישנם לא מעט סטודנטים אשר מוצאים את עצמם יושבים ללמוד שעות רבות מהיממה.

ישיבה ממושכת יכולה להזיק מאוד לגוף, בייחוד כאשר היא נעשית על כיסא לא נוח, אשר איננו מותאם באופן מדויק לאדם אשר יושב עליו. 

שוק הכיסאות למשרדים מרחיב מדי שנה בשנה את ההיצע ואם בעבר הייתם יכולים למצוא בו בעיקר כסאות פשוטים, הרי שכיום כבר ניתן למצוא בו מגוון רחב של כסאות איכותיים ביותר.

אין ספק כי כסאות מסוג זה מהווים את הבחירה הטובה ביותר לכל אדם שעובד שעות ממושכות בישיבה או לכל אדם שיושב שעות רבות ביממה לצרכי למידה או לכל צורך אחר.

במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות כסאות עבודה אורטופדיים ומדוע כדאי לבחור דווקא בהם על פני כל כיסא אחר.

מה ההבדל בין כסא משרדי פשוט לכסא משרדי אורטופדי?

אם אתם שואלים את עצמכם למה דווקא כסאות עבודה אורטופדיים, אולי כדאי שתבינו מה ההבדל בין הכסאות שאינם אורטופדיים לכסאות האורתופדיים.

כסא מחשב או כסא מנהלים שמים דגש על עיצוב מסוגנן יותר.

בין אם מדובר על משענת ראש או על משענת גב גבוהה וכן גימורים יוקרתיים לעומת זאת כסאות מחשב אורטופדיים ארגונומיים הם כסאות אשר שמים דגש על יכולת זמן ישיבה ארוך יותר על הכסא.

ניתן לומר כי כסאות עבודה שהם אורטופדיים אלו כסאות משוכללים הרבה יותר, יש להם יותר פונקציות הרלוונטיות לצורך התאמה של הכסא לגוף של האדם אשר יושב עליו, דבר שיפחית לאדם שיושב עליו את כאבי הגב או הצוואר גם לאחר ישיבה ממושכת ביותר על הכסא.

מה זה בעצם כסא ארגונומי?

כדי להבין למה דווקא כיסאות עבודה אורטופדיים, כדאי שתכירו גם את המושג: ארגונומיה. 

ארגונומיה היא למעשה מדע הבודק בין שלושה גורמים: הסביבה, בני האדם ומוצרים טכנולוגיים.

אנשי מקצוע שעוסקים בהנדסת גורמי אנוש, בוחנים את המידע אשר מתקבל על ידי מערכות טכנולוגיות מול תיאוריות ועקרונות המדע וזאת במטרה לשפר את רמת הנוחות ואת הבריאות של האדם אשר משתמש במוצרים טכנולוגיים שונים.

אם מדובר בכסא, הרי שאנשי המקצוע המדוברים עובדים עליו במטרה לשפר אותו וזאת כדי לאפשר לאדם לשבת עליו לאורך זמן בצורה נוחה, ברמת הריכוז הגבוהה ביותר בעבודתו וללא פגיעה כלשהי בעבודתו או גופו.

למעשה, כסאות עבודה אורטופדיים יהיו לרוב גם כסאות ארגונומיים שכן, הם עוצבו באופן שמטרתו היא לסייע לאדם לחוש את הנוחות המרבית בישיבה על הכסא.

כסא אורטופדי הוא ללא ספק כסא שחשוב שיהיה לכל אדם שיושב במסגרת עבודתו או לימודיו פרק זמן משמעותי ביותר מהיממה.

באתר גט קומפי תמצאו מגוון רחב של כסאות שרק ממתינים להעניק לכם ישיבה נוחה ורגועה לכל מטרה שתצטרכו!

האם יש הבדלים בין כסא ארגונומי לכסא אורטופדי?

כאמור, מרבית הכסאות האורתופדיים יהיו גם כסאות ארגונומיים שכן, כסא ארגונומי הוא כסא אשר מתאים את עצמו לצרכים הפיזיולוגיים של האדם אשר יושב בו.

מדובר על כסא אשר מספק לכל עובד מנח נכון אשר איננו פוגע בבריאות שלו.

גם כסא אורטופדי מספק ליושב את אותם התנאים אשר מספק גם כסא ארגונומי ועל כן, כסאות עבודה אורטופדיים הם גם כסאות ארגונומיים.

יחד עם זאת, לעיתים מזמינים כסא מנהלים אורטופדי בעיצוב ספציפי לאדם אשר סובל מבעיות אורטופדיות ספציפיות וזקוק לכסא מיוחד שיעניק לו תמיכה בהתאם למצבו.

המאפיינים של כסאות ארגונומיים

אם אתם מחפשים כסא אורטופדי לבעיות גב או לישיבה ממושכת, כדאי שתבינו מה אתם צריכים לצפות מכסא שהוא ארגונומי אורטופדי טרם תבחרו אחד כזה:

ראשית כל, כל כסא ארגונומי אורטופדי אמור להציע לכם את האפשרות לכוונון, מה שמאפשר לשנות את הגובה מהרצפה או מרחק מכל חלקי הכסא, כך הכסא יכול להתאים לממדי הגוף של היושב בו, בין אם זה אדם גבוה או נמוך יותר.

שנית, משענת הגב של הכיסא צריכה להיות מקומרת באזור שבו יש שקע בגב התחתון של היושב בכיסא, כך שהכסא יעניק לגב התחתון שלו את התמיכה המקסימלית.

מעבר לכך, הכסאות המדוברים לרוב יכולים להתנדנד אחורה וחזרה דבר אשר מסייע לזרימת דם יעילה וטובה יותר.

כיסא אשר מעודד אותנו להתנדנד מעודד גם לשנות את התנוחה בכל פעם, דבר אשר מפחית וכן מונע את הקיבעון והעומס על חלקי גוף ספציפיים הכרוכים בישיבה ממושכת.

לכן, בין אם אתם מחפשים כסאות סטודנט ארגונומיים ובין אם אתם מחפשים כסאות עבודה אורתופדיים, חשוב מאוד שתוודאו כי יש להם את שלושת המאפיינים המדוברים אשר ללא ספק יהפכו אותם לנוחים וטובים יותר לבריאות שלכם.

מעבר לכך, חשוב לדעת כי כאשר מדובר על כסא מחשב אורטופדי או כסא עבודה אורטופדי, הרי שניתן למצוא סוגי ריפודים שונים וחשוב לבחור בבד אוורירי אשר מונע תחלופה של אוויר וזאת בניגוד לריפודי עור או פלסטיק שהם חומרים אטומים שגורמים להזעה.

כמו כן, כדאי לבחור כסא בעל ספוג קשיח המאפשר ישיבה יציבה ונוחה.

היתרונות של כסאות עבודה אורטופדיים

כסאות שהם אורטופדיים הם כסאות שהמטרה שלהם כאמור היא לספק לכל יושב עליהם ישיבה נוחה ובריאה יותר.

התוצאה היא גוף נוקשה פחות, עם פחות נזקים בריאותיים או כאבי גב. כך ניתן להימנע מביקור אצל פיזיותרפיסט או כירופרקט בשל כאבים שפוגעים באופן ניכר באיכות החיים.

כסאות עבודה אורטופדיים הם בעלי יתרונות רבים לרבות: הם תומכים בתנוחה של היושב עליהם. בעוד שכסא רגיל יכול לגרום לישיבה לא נכונה וכן לפגיעה ביציבה, הרי שכסא אורטופדי הוא כסא תומך בכל הגוף, החל מהראש וכלה ברגליים על ידי כך שהוא מתאים את עצמו לאדם שיושב עליו בצורה מדויקת.

כפות הרגליים יונחו על הרצפה בצורה שטוחה, זווית הברכיים תהיה 90 מעלות בכיוון רצפה, משענת הגב תתמוך בגב במקום הנכון ומשענת הראש תאפשר תנוחה הן לראש והן לכתפיים. כל זה ישמור על יציבה נכונה או שישפר את היציבה הפגומה.

מעבר לכך, בחירת כסאות עבודה אורטופדיים מקטינה את הסיכון של כאבי גב ובעיות צוואר שכן, יש תמיכה בכיסא לשקע התחתון של הגב והוא מתאים לכל גובה או גודל של גב.

משענת גב גבוה מספיק ותומכת לאורך הגב כולו ויש משענות שניתן לפתוח אותן ליותר מ90 מעלות מה שאפילו מאפשר שכיבה חלקית ומנוחה לחלקי הגוף השונים, כולל הגב.

משענת ראש עם משענת גב גבוהה מספקים תמיכה לראש, לכתפיים ולצוואר, במיוחד כאשר אדם מתפנה לכמה דקות מהעבודה ומעוניין לעשות שיחת טלפון או לנוח מעט.

עוד יתרון שניתן למצוא הוא: כסאות עבודה אורטופדיים מפחיתים את הלחץ על המותניים.

בכסאות הללו יש מושב אשר מותאם למשקל ולגודל של האדם שיושב עליו וזאת בניגוד לכסאות רגילים בהם המושב יכול להיות רך מדי או קשה מדי מה שיכול לגרום ללחץ על המותניים.

כמו כן כסא מחשב אורטופדי מומלץ מקל את העבודה. התכנות של הכסא המדובר רלוונטית לצורך התאמת הכיסא לכלל מצבי עבודה של האדם אשר יושב בו והוא משתנה, מסתובב ונע בצורה קלה בלי שיש צורך לקום ממנו או להפעיל כוח באופן כלשהו.

כסאות עבודה אורטופדיים הם נוחים יותר מכיוון שכל חלק בהם זז וניתן להתאמה מיוחדת של האדם שיושב עליהם.

מעבר לכך בכסאות הללו משקיעים מחשבה גם בחומרי מילוי נכונים וגם בריפוד נכון.

כיצד כסאות עבודה אורטופדיים מונעים כאבי גב?

כסא אורטופדי מומלץ בהחלט יכול למנוע כאבי גב. אם אתם סובלים מכאבי גב חוזרים ונשנים בשל ישיבה ממושכת מול מחשב במהלך יום העבודה שלכם, כנראה שלא בחרתם כסאות עבודה אורטופדיים.

כאשר יושבים שעות מול המחשב כאבי גב יכולים להיגרם כתוצאה מגורמים שונים לרבות המיקום של המסך, המיקום של הידיים, סינוור ממושך ועוד.

כדי להימנע עד כמה שניתן מבעיות ישיבה, ראשית כל חשוב ללמוד כיצד יושבים ישיבה ממושכת מול המחשב במהלך העבודה.

מעבר לכך, כאבי גב נגרמים מישיבה ארוכה וסטטית מול המחשב דבר אשר גורם להקטנה של זרימת הדם, מישיבה בתנוחה שלא מתאימה ולא נכונה מה שיכול לגרום לדלקות בגידים ובשרירים וכן מעומס יתר על השלד, דבר אשר יכול לגרום לפריצת דיסק, עומס על המותניים, הרגליים והישבן מה שיכול להזיק גם לזרימת הדם בחלק התחתון של הגוף ועוד. 

ניתן להימנע מהגורמים לכאבי הגב או מבעיות בריאותיות אחרות על ידי התאמת כסא לאדם שישב עליו שעות רבות.

כסאות עבודה אורטופדיים הם כסאות בעלי חלקים רבים שניתנים להזזה בכיוונים שונים ולכן הם מעניקים את המענה הטוב ביותר לבעיות אשר עלולות להיווצר בשל ישיבה ארוכה.

כיצד לבחור כסא אורטופדי?

אם הלכתם ישר לקטגוריית כסא משרדי אורטופדי במבצע ובחרתם אותו בהתאם לעלות, לא בהכרח מדובר על הבחירה הנכונה והטובה ביותר עבורכם.

חשוב מאוד להקפיד לבדוק כמה פרמטרים טרם בוחרים כסאות עבודה אורטופדיים: ראשית כל יש לוודא כי גובה הכסא ניתן לשינוי כך שהיושב בו יוכל להניח את כפות רגליו על הרצפה.

גובה לא נכון של הכסא עלול ליצור לחץ משמעותי מדי על המותניים או לא לספק לגב את התמיכה המקסימלית שהוא זקוק לה.

גובה הכסא גם צריך להתחשב בגובה השולחן שכן, כאשר המידות אינן מתאימות הדבר עלול להוביל לכאבי כתפיים, כאבים בכף היד או בצוואר ועוד.

חשוב מאוד לבחון את עומק המושב ולוודא כי הוא מתאים לכם וכן, יש לבחור ריפוד אוורירי, מה שיגרום לתחלופת אוויר ויפחית את ההזעה.

כדאי שהמושב יהיה עשוי מספוג קשיח, דבר שיגרום לישיבה יציבה ונוחה.

הגב התחתון חייב לקבל תמיכה וזה הדבר החשוב ביותר שיש לשים עליו דגש כאשר מחפשים כסא אורטופדי איכותי.

ללא תמיכה בגב התחתון יכול להיווצר נזק ממשי ועל כן, חשוב מאוד שיהיה אפשר לכוון את המשענת מכל הכיוונים.

שאלות ותשובות על כסאות עבודה אורטופדיים

משענת לידיים של כסא אורטופדי – מה חשוב לשים לב?

בנוגע למשענת הידיים של הכסא, חשוב מאוד שתהיה אפשרות לכוון אותה עד לגובה המרפק.

אם אתם תוהים מהו הגובה הנכון של המשענת, כדאי שתדעו שעליכם לשמוט את הזרוע למטה ואז להרים את האמה בלבד עד לזווית של 90 מעלות בין האמה זרוע.

כמה יעלה כסא אורטופדי?

כסא אורטופדי לבעיות גב, הוא לא כסא זול ועל כן, אם אתם מחפשים כסא מחשב זול, הוא לא בהכרח הבחירה הנכונה לכם.

יחד עם זאת, אם אתם מחפשים כסא מחשב מומלץ או כסאות לעבודה, אין ספק כי כסאות עבודה אורטופדיים הם הבחירה הנכונה עבורכם על אף שהמחיר שלהם יקר יותר ממחיר של כסאות פשוטים.

מדובר בבריאות שלכם ועל כן, לא כדאי להקל בה ראש. אם אתם יושבים שעות ממושכות מול המחשב, חשוב מאוד שתשקיעו את הסכום הכלכלי הנדרש ברכישת כסא של מחשב שהוא אורטופדי איכותי שיספק לכם חווית שימוש מצוינת וימנע מכם כאבים.

דרג מאמר זה